Lietuvių English (UK)

Molėtų gimnazistai – pirmi!

Lietuvos Respublikos Seime gruodžio 7 dieną vyko respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 (gimnazijų I–IV) klasių mokinių viktorina „Piliečių valia“. Viktorinos tikslas – minint Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-metį ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-metį, paskatinti mokinius domėtis pagrindinio valstybės įstatymo – Konstitucijos – istorija, teisėkūros procesu, demokratinės santvarkos raida, istorinėmis aplinkybėmis, nulėmusiomis konstitucijų kaitą, tačiau užtikrinusiomis Lietuvos valstybingumo tęstinumą.

Į Seimą susirinko 15 komandų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Molėtų gimnazijos komandą MG sudarė III-IV klasių mokiniai: Austėja, Gabrielė, Julijus, Aistis ir Aringas. Viktoriną sudarė 3 dalys: testai, šaltinių nagrinėjimas ir kūrybinė užduotis. Klausimai apėmė 1922 m., 1928 m., 1938 m. ir 1992 metų Lietuvos Konstitucijas ir istorinį bei politinį to laikmečio kontekstą. Kūrybinėje užduotyje reikėjo parengti prezidentinę kalbą, skirtą 1922 metų Konstitucijos penkmečiui paminėti. Susumavus visų rungčių rezultatus, molėtiškių komanda MG užėmė 1-ąją vietą. Sveikiname laimėtojus bei jų mokytoja Skaidriną!