Lietuvių English (UK)

Mokomės ir už gimnazijos ribų

Grupė trečių klasių biologiją besimokančių gimnazistų pirmadienio rytą vyko į Utenos STEAM centrą. Čia dalyvavo eksperimentinėje biologijos pamokoje apie DNR. Iš pradžių mokiniai susipažino su automatinėmis pipetėmis ir mokėsi pipetuoti. Išklausę trumpą teorinę dalį, išsikėlė darbo tikslą (susipažino su naujais tyrimo būdais polimerazine grandinine reakcija ir elektroforeze) bei išsikėlė darbo hipotezę: ar tiriamos boružės priklauso tai pačiai rūšiai ar skirtingai.

O tada jau sekė ilga praktikinė veikla:  mokiniai skaitė darbo aprašą, skaičiavo, pipetavo, susipažino su centrifuga ir termocikleriu, ruošė agaro gelį, atliko elektroforezę, atsakinėjo į teorinius klausimus ir galiausiai ultravioletinėje šviesoje išvydo  savo darbo rezultatus.

Utenos STEAM centro darbuotojai gyrė mūsų mokinius: žingeidūs, kruopštūs, dėmesingi.

Smagu patirti mokslo tiesas eksperimentuojant: tada ir vadovėlinės tiesos tampa suprantamesnės.

Biologijos mokytoja R. Mongirdienė