Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Primename, kad...

...V I E T I N I N K A S nevartotinas:

būsenos patyrėjui reikšti. Mokytoja nuolat diegia savo mokiniuose (= mokiniams) grožio supratimą ir ugdo juose (= jų) gėrio pradus.

Veikimo, būsenos ar požymio sričiai (bet ne vietai) reikšti. Ji gabi ir moksle, ir sporte, ir muzikoje (= ir mokslui, ir sportui, ir muzikai).

Daikto būviui, būsenai ar požymiui reikšti. Atlikome tyrimus plačioje apimtyje (= plačios apimties, didelius tyrimus).

Būsenos priežasčiai, pagrindui reikšti. Sausros įtakoje (= Dėl sausros) gausime menkesnį derlių.

Veiksmo būdui ar laikui reikšti.  Daugumoje (= Daugiausia; Dažniausiai; Paprastai) gripu sergama pavasarį ir rudenį.

Siūlome įsidėmėti, kad

... žodžiai e i g o j e, p a g r i n d e bei v i s u m o j e taip pat priklauso anksčiau minėtoms taisyklėms ir jų neturi būti mūsų kalboje.

... negalima sakyti Pusmečio eigoje mokinių rezultatai gerėjo. Turi būti: „Per šį pusmetį mokinių rezultatai gerėjo“.

... negalima sakyti Problema pagrinde yra prastas lankomumas. Turi būti „ Pagrindinė problema yra prastas lankomumas“.

... negalima sakyti Visumoje mes rašome labai daug kontrolinių darbų. Turi būti „Iš tikrųjų (apskritai, iš esmės, iš tiesų) mes rašome labai daug kontrolinių darbų“.

Taigi VIETININKAS turi būti savo vietoje. Linkime sėkmės

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Kraujelienė