^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Gimnazistai Europos žydų kultūros dienoje „Molėtų žydų istorija piešiniuose“

Šių metų rugsėjo 7 diena - Europos žydų kultūros diena, jos tema - „Pasakojimai“. Molėtų krašto muziejus pakvietė gimnazistus į garsaus lietuvių menininko - animacinių filmų kūrėjo, scenaristo, režisieriaus, dailininko, knygų autoriaus ir iliustratoriaus - Iljos Bereznicko piešinių parodą „Miestelio istorijos. Pro juoką ir ašaras/ Molėtų žydų istorija piešiniuose“.

Parodos tikslas - ieškoti sąlyčio tarp kažkada vienoje erdvėje gyvavusių skirtingų gyvenimo kultūrų, gaivinti istorinę atmintį. Parodą aplankė Ib, Id, IIa, IIb klasės mokiniai, mokytojai: Ona Sakaluskienė, Kristina Knezienė, Lina Urbanavičienė, Gintarė Meilūnaitė, Ramūnas Knezys. Gimnazistai ir mokytojai dalyvavo keturiuose edukaciniuose parodos pristatymuose. Jie turėjo galimybę pamatyti dviejų paskutinių I.Bereznicko kinematografinių darbų eskizus: mažo miestelio žydų gyvensenos, buities ir komiškų santykių atmosferą perteikiantys piešiniai animaciniam filmui „Ne ožkoje laimė“ bei tragišką Molėtų žydų likimą iliustruojantis pasakojimas vaizdais, sukurtas dokumentiniam filmui „Paskutinis rugpjūčio sekmadienis“. Parodos lankytojai kitaip atrado Molėtų žydų istoriją.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

 

 

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.