Svajonės ir ilgesys

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs.

Literatūra visais laikais leisdavo nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Kaip įprasta Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. Lapkričio 15-21 dienomis gimnazijoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitei skirti renginiai, kurių tema – „Svajonės ir ilgesys“. Į tradicinius skaitymus susirinkę  Ib klasės gimnazistai  su lietuvių kalbos mokytoja Lina skaitė ištrauką iš švedų autorės Sally Salminen knygos „Katrina“, žiūrėjo filmuką apie Šiaurės šalių rašytojus. Mokytojos Ramutės mokiniai surengė piešinių  parodą  „Svajonės ir ilgesys“. O mokytojos Eglės mokiniai pasakojo apie Šiaurės šalių virtuvę, žiūrėjo filmuką apie Šiaurės šalis, dalyvavo viktorinoje.  Bibliotekoje veikė  Šiaurės šalių autorių knygų paroda.

Bibliotekininkė Vida