^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Jubiliejinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė 2018“ Molėtuose

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ skaičiuoja penkiolikos metų jubiliejų. Smagu, kad festivalio renginiai vyksta ne tik didmiesčiuose, bet šiais metais, Molėtų gimnazijos iniciatyva ir pastangomis, pasiekė ir Molėtus. Rugsėjo 14dieną Molėtų gimnazijos bibliotekoje susirinko gamtos mokslais besidomintys mokiniai ne tik iš Molėtų, bet ir Alantos gimnazijų.

VU Mikrobiologijos ir biotechnologijos katedros lektorius, skaitantis paskaitas ir Klaipėdos universitete dr.A.Gegeckas gimnazistams įdomiai ir nuotaikingai skaitė paskaitą „Mikroorganizmai: ar jie tikrai mikro?“ bei dalinosi savo tyrimų įžvalgomis. Laikas neprailgo, beveik trys pamokos pralėkė akimirksniu, nenuobodžiaujant. Lektorius sugebėjo sudėtingus dalykus aiškinti paprastai ir suprantamai, supažindindamas su įvairių mokslų tyrimų naujovėmis. Tikimės, kad gimnazistai netiesiogiai „užsikrėtė“ mikroorganizmais ir domėjimasis išliks ne tik festivalio metu, todėl planuojamas ir tolesnis bendradarbiavimas su tyrėju.

Tuo pat metu gimnazijos konferencijų salėje grupė   I–II gimnazinių klasių mokinių dalyvavo VU „Mobilios bioklasės“ veikloje. Gimnazistai mokėsi pipetuoti, surengė tiksliausio pipetuotojo varžybas – jais tapo Id klasės mokiniai Jonė Sakalauskaitė ir Liudas Baronas. Mokiniai išklausė paskaitą apie DNR, ją pamatė ir net atliko mokslinį eksperimentą (kaip tikroje laboratorijoje), atlikdami elektroforezės tyrimą. Po darbo mokiniai vienbalsiai skandavo: „Puiku!“ ir kėlė į viršų nykščius.

Dėkojame energingai mokslo festivalio „ Erdvėlaivis Žemė“ komandai už mokslo populiarinimą. Na, o mūsų laukia nauji susitikimai: gimnazistai vyks ir į festivalio renginius VU Kairėnų botanikos sode bei Thermo Fisher Scientific Baltic.

Biologijos mokytoja Regina Mongirdienė

Jolantos Liubeckaitės ir Dominyko Repečkos nuotraukos

 

                

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.