Naujienos

Mokomės išvykose

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2018“ kviečia respublikos mokinius susipažinti su naujausiais mokslo tyrimais. Šį kartą gimnazistai apsilankė įmonėje UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

„Thermo Fisher Scientific“ Lietuvos padalinys kuria, gamina ir pasaulio rinkose platina produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Šie produktai yra plačiai naudojami tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.

99 procentai Vilniuje kuriamos produkcijos eksportuojama į daugelį pasaulio šalių. Lietuvoje šiuos produktus naudoja šalies universitetai, mokslo institutai, medicinos ir diagnostikos įstaigos, veterinarijos, maisto, miško institutų tyrimų centrai ir biotechnologijos kompanijos.

Šioje įmonėje gimnazistai dalyvavo paskaitoje, kurioje pravertė žinios, girdėtos ir išmoktos biologijos pamokų metu. Mokiniai dar kartą prisiminė baltymų gamybos ląstelėje etapus bei rekombinantinės DNR konstravimo principus. Paskaitai pasibaigus,  laukė ekskursija po įmonę, aplankant laboratorijas, stebint  įvairių sričių mokslininkų darbą, susipažįstant su modernia tyrimų įranga, naujais genų sekvenavimo aparatais.

Po šios ekskursijos vykta į Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sodą. Mokslų daktarė botanikė A.Meiduvienė įdomiai, vaizdžiai gimnazistus supažindino su pomologinėmis kolekcijomis. Mokiniai ne tik puikiai atpažino augalus, bet ir dalyvavo įvairiose degustacijose: skaniausi daugeliui buvo aktinidijos vaisiai. Pabuvę nuostabioje gamtoje, pasidžiaugę vasarišku oru ir dar gavę dovanų (geriausiai atsakinėjantys mokiniai gavo augalų sodinukų), pasimokę ne pamokose, grįžome į Molėtus.

 

Biologijos mokytoja Regina Mongirdienė