^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Naujienos

Jaunimo iniciatyvų projektas „Muzika jungia“

Gegužės mėnesį mūsų komanda ,,43“ ,kartu su Molėtų pradinės mokyklos mokiniais ir joje besimokančiais ukrainiečiais, vykdė Molėtų rajono jaunimo iniciatyvų projektą ,,Muzika jungia'', o Vaikų gynimo dieną, pasitinkant vasarą, įvyko šio projekto finalas. Per pirmąjį susitikimą pasikvietėme vaikus pas mus, į gimnaziją: pasitelkę žaidimus susipažinome, pristatėme ką veiksime per ateinančius susitikimus, daug šokome ir dainavome. Taip ukrainiečius supažindinome su tradiciniais lietuvių šokiais, dainomis, žaidimais, taip pat mokėmės ir ukrainietiškų dainų, taisyklingo jų kalbos tarimo.

Po savaitės   susitikome lauko instrumentų aikštelėje, kurioje vaikai atliko kūrybines užduotis, tačiau mūsų laukė ir rimtesnė užduotis - išmokti ukrainietišką lopšinę akompanuoti ukulėlėmis ir, kad ji skambėtų ne tik ukrainietiškais posmeliais, bet ir lietuviškai. Kitaip tariant, norėjome sujungti abi kultūras per muziką. Vaikai labai džiaugėsi galėdami ne tik dainuoti, bet ir patys groti. Parodėme, kas tai per instrumentas, kaip groti akordus, repetavome kartu dainuodami ir atsisveikinome iki birželio 1-osios. Mokiniai labai stengėsi - mokėsi groti, mokėsi dainuoti ir birželio 1-ąją, šviečiant ankstyvai vasaros saulei, mažieji muzikantai atvyko į skulptūrų parką. Nešini ukulėlėmis, pilni geros nuotaikos surengė mini koncertą savo tėveliams, kvietė juos dainuoti kartu. Dainuoti lopšinę ir akompanuoti ukulėlėmis jiems sekėsi puikiai, ir iš tėvelių sulaukė daug aplodismentų! Po koncerto, ukrainiečių mamų dėka, galėjome paragauti ukrainietiškų barščių ir kitų tradicinių patiekalų, o mūsų rėmėja ,,Gerugnė" - pavaišino vaikus ir tėvelius šaltibarščiais. Bendravome, skanavome įvairius patiekalus, žaidėme žaidimą, kuriame vaikai rungtyniavo kartu su mokytojomis ir tėveliais, o atsisveikinimui paprašėme visų ant lapelio užrašyti savo įspūdžius. Mūsų komanda labai džiaugiasi, kad vaikams susitikimai, mokymasis, dainos, žaidimai patiko, kad mums pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą - užmegzti naujus draugystės ryšius, susipažinti su kalbomis ir  kitomis kultūromis. Nors ir reikėjo nemažai pastangų planuojant veiklas, bet vaikų šypsenos ir noras kada nors susitikimus vėl pakartoti, mums yra didžiausias įvertinimas. Sakome nuoširdų ačiū Molėtų pradinės mokyklos mokytojams, mokiniams, rėmėjams ir tikimės, kad tai dar ne paskutinis susitikimas.

Mokytoja R. Vekerotienė

     

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.