^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Knygnešio diena

Šį gražų kovo 16–osios rytą su Ic klasės mokiniais, bibliotekininke Vida ir mokytoja Lina minėjome Knygnešio dieną. Gimnazistai, žiūrėdami skaidres ir klausydami pasakojimo, daugiau sužinojo apie knygnešių veiklą, apie pavojus, kurie ištikdavo gabenant knygas. Susipažino su daraktorių slaptomis mokyklomis, su mamų mokyklomis, vadinamomis „Vargo mokyklomis“, prisiminė spaudos draudimo trukmę ir konkrečias datas. Įgytas žinias gimnazistai pasitikrino dalyvaudami interaktyviame žaidime „Knygnešių keliais“.

Mokinius sudomino režisieriaus J. Trukano kostiuminės dramos „Knygnešys“ peržiūra: spalvingas 19 a. Lietuvos kaimo gyvenimas, humoras, nuotykiai, pavojai ir sunkūs pasirinkimai, tai tik menka dalelė to, su kuo susiduria plevėsa Jurgis, susipažinęs su knygnešiu Mažvydu... Knygnešio dienos paminėjimą užbaigėme tradiciškai sukūrę spalvingus, pavasariškus knygų skirtukus, kurie gyvens gimnazijos bibliotekos knygose.

Bibliotekininkė Vida

Copyright © 2023. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.