Naujienos

Molėtų gimnazijos mokinių išvyka

Grupė Molėtų gimnazijos mokinių dalyvavo ekskursijoje Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų institute ir VU Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centre.

Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto laboratorijose mokslininkas supažindino su atliekamais teoriniais ir eksperimentiniais tyrimais: medžiagų dielektrinių savybių tyrimai, terahercų fizika ir kita. Gimnazistai galėjo praktiškai išmėginti čia  sukurto automobiliuko valdymo ypatumus.

Vėliau VU  Fizikos fakulteto  Lazerinių tyrimų centre paskaitos apie lazerius metu gimnazistai sužinojo, kas iš tiesų yra lazeris, kaip vyksta šis reiškinys, kokios konstrukcinės ypatybės,  koks yra lazerio taikymas (pvz.: akies ragenos chirurgijai). Paskaitoje kalbėta apie  Lietuvos lazeristų bei VU  Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro indėlį į Lietuvos ir pasaulio lazerių taikymą. Laboratorijose mokiniai susipažino su galingomis lazerinėmis sistemomis ir jose vykstančiais bei jų pagalba gaunamais fizikiniais reiškiniais. Norintieji galėjo parsivežti lazerio taikymo pavyzdį - išgraviruotą  jiems svarbų užrašą ar piešinį.

VU fizikos Fakulteto prodekanė doc. Olga Rancova paaiškino, kokie yra VU Fizikos fakulteto padaliniai, studijų programos, mokslininkų darbo savitumai. Dėkojame prodekanei doc. O. Rancovai, FF komunikacijos specialistei Giedrei Grimalauskienei, Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto bei Lazerinių tyrimų centro darbuotojams už šiltą, nuoširdų priėmimą bei bendravimą, išsamų savo darbo sričių pristatymą. Džiugu, kad mokiniai buvo aiškiai, suprantamai supažindinti su vykdomais tyrimais, pristatyta mokslinė laboratorinė įranga, rodomi ir analizuojami įdomūs eksperimentai. 

Refleksija rodo, kad lankymasis VU Fizikos fakulteto įstaigose mokiniams buvo ne tik įdomus, bet ir naudingas, nes gimnazistai įgijo naujų fizikos žinių, sužinojo apie moderniąsias technologijas, jų plėtotės kryptis; turėjo galimybę geriau suprasti studijų bei profesijų, kurioms  reikia fizikos, ypatumus. Galbūt šie susitikimai turės įtakos mūsų gimnazistams sieti savo gyvenimą su fizika.

Fizikos mokytoja Irena Jančionytė