^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Tarptautinio Erasmus+ projekto „My career in Europe“ mobilumo veiklos Bulgarijoje

  Spalio mėn. 14-20 dienomis dalyvavome programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo 2017 m. strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „My career in Europe”, mokymo, mokymosi ir dėstymo veiklose Vratse Profesionalna Tehnicheska Gimnaziya „N.Y.Vaptsarov“ (Bulgarija). Jose susitiko mokinių ir mokytojų komandos iš penkių Europos šalių – Austrijos, Graikijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Bulgarijos.

Molėtų gimnazijos komandą sudarė IIIb klasės mokinės Neringa Andrejevaitė, Kornelija Vaitavičiūtė, Ineta Volodkaitė, geografijos bei anglų kalbos mokytojos Rasa Čekuolienė ir Danguolė Dirmienė. Prieš mobilumą kiekvienos šalies mokiniai turėjo paruošti pristatymą apie savo šalies ekonominę situaciją, įsidarbinimo perspektyvas, bedarbystės lygį šalyje, geriausiai ir prasčiausiai apmokamus darbus, o veiklų metu atliktą darbą pristatė. Tuo tarpu šeimininkų komanda  atliko šalių pateiktos informacijos lyginamąją analizę, pateikė išvadas. Mokiniai susipažino su kiekvienos šalies darbo rinka ir įsidarbinimo perspektyvomis. Vyko susitikimai ir diskusijos su Karjeros centro, Darbo biržos specialistais bei Vratso miesto meru ir savivaldybės atstovais. Jų metu projekto dalyviai stengėsi pažinti save ir tobulinti bei vystyti savo silpnąsias charakterio savybes. Veiklos dėka mokiniai tapo atviresni, drąsesni, užmezgė glaudesnius ryšius su kitų šalių atstovais. 

Vykome ir į edukacines - pažintines išvykas, aplankėme žymiausias ir gražiausias Bulgarijos vietas: seną istorinį miestelį Koprivshtitsa, sostinę Sofiją su lankomiausiomis vietomis, Sofijos universitetą. Aplankėme vieną iš didžiausių šalies urvų – Ledenika, kurio ilgis apie 320 metrų, o įėjimas į urvą net 830 metrų aukštyje, čia grožėjomės lazerių šou. Atsisveikinimo vakare mokiniai ir mokytojai puikiai leidome laiką bendraudami, šokdami tradicinius bulgarų šokius, ragaudami tradicinius patiekalus. Į  namus išsivežėme šiltus ir nepamirštamus įspūdžius apie šios šalies žmonių svetingumą. 

Mokymo, mokymosi ir dėstymo veiklose patobulinome anglų kalbos žinias, bendradarbiavimo ir bendravimo gebėjimus, mokėjimo mokytis bei komunikavimo kompetencijas. Nekantriai lauksime atvykstant šalių partnerių mūsų šalyje, kadangi kitas projekto mobilumas vyks Lietuvoje kovo 31 – balandžio 6 dienomis.

Molėtų gimnazijos mokytojos Rasa Čekuolienė, Danguolė Dirmienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

  

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.