

Lapkričio 13 dieną vyko debatai tema „Dirbtinis intelektas kelia daugiau grėsmių nei galimybių“, kuriuose savo pirmuosius pasirodymus surengė dvi gimnazistų komandos: Teigiantieji (Ia klasė – Miglė, Ainė, Goda) ir Neigiantieji (Ic klasė – Ieva, Antanas, Jonė).
Diskusija, vykusi pagal WSDC formatą ir moderuota Elados, skatino apmąstyti, kokį poveikį dirbtinis intelektas daro žmogui ir visuomenei.
Teigiantieji argumentavo, kad DI kelia rimtas grėsmes darbo rinkai, skatina kritinio mąstymo silpnėjimą, gali būti panaudotas netinkamai ir kuria etinių iššūkių, o jo kuriama dezinformacija gali menkinti pasitikėjimą informacija.
Neigiančiųjų komanda teigė, kad DI teikia daugiau galimybių: padeda medicinoje, švietime, ekologijoje, kuria naujas profesijas, prisideda prie globalių problemų sprendimo, o pavojus kyla ne dėl paties DI, bet dėl netinkamo jo naudojimo.
Teisėjų (Karina, Augustė, Kristupas ir Adomas) ir žiūrovų sprendimu laimėjo Neigiantieji.
Abi komandos buvo pagirtos už drąsą žengiant į savo pirmuosius debatus, rimtą pasiruošimą, aiškius argumentus ir atkaklų savo pozicijų gynimą.
Debatus apibendrinusi pavaduotoja ugdymui Vilija Dubauskienė pabrėžė, kad DI vaidmuo mūsų gyvenime tik didės, todėl būtina atsakingai ieškoti pusiausvyros tarp technologijų pažangos ir žmogaus vertybių. Juk dirbtinis intelektas gali būti tiek galimybė, tiek iššūkis, priklausomai nuo to, kaip mes jį valdysime. Svarbiausia – nebijoti naujovių, bet išlikti atsakingais jų kūrėjais ir naudotojais.
Kaip sakoma: „Technologijos tampa pavojingos tik tada, kai pamirštame, kam jos sukurtos.“
Debatų klubo komanda










