
Balandžio 24 dieną Molėtų gimnazijoje vyko 58-asis respublikinis jaunųjų filologų konkursas, subūręs talentingiausius mokinius iš visos Lietuvos.
Gimnazijos aktų salėje konkurso atidarymo metu dalyvius pasveikino gimnazistai Goda ir Žeimantas bei gimnazijos direktorė Rimutė Guobienė. Savo kalboje ji pabrėžė, kad gimnazija jau keletą metų kuria savo sėkmės istoriją šiame konkurse: „Šiandien, Kalbos šventėje, džiaugiamės matydami talentingiausią, kūrybingiausią jaunimą iš visos Lietuvos. Ateidami į šį pasaulį kiekvienas atsinešame dovanų, tačiau ne kiekvienas jas savyje atpažįstame. Jūs jau atradote kūrėjo talentą ir, padedami savo mokytojų, jį kantriai auginate. Tai ypatinga diena, kai turėsite galimybę pristatyti tai, kas gimė jūsų mintyse ir širdyse“, – kalbėjo direktorė. Ji taip pat linkėjo dalyviams drąsos, pasitikėjimo savimi bei naujų atradimų: „Tegul šis konkursas būna ne egzaminas, o prasminga patirtis, kupina naujų pažinčių ir bendravimo džiaugsmo.“ Sveikinimo žodžius ji skyrė ir vertinimo komisijai, linkėdama kuo daugiau stebėtis ir žavėtis jaunųjų talentų kūryba.
Pabrėždamas kūrybos svarbą, sėkmės dalyviams linkėjo konkurso vertinimo komisijos pirmininkas dr. Regimantas Tamošaitis.
Vaikinų ansamblis „Kvintabosai“, vadovaujamas mokytojos Rūtos Vekerotienės, dalyvius palydėjo į sekcijas. Beveik 100 mokinių ir apie 70 mokytojų, išsiskirstę po gimnazijos erdves, diskutavo su mokslininkais, žinomais rašytojais ir vertėjais. Tokios diskusijos suteikė galimybę gilinti žinias, pasidalyti įžvalgomis ir patirti gyvą bendravimą su kūrėjais.
Džiaugiamės, kad konkurso finaliniame etape dalyvavo ir net tris kartus prizines vietas ankstesniais metais laimėjusi mūsų gimnazistė Elzė Dubnikovaitė, konkursui pateikusi savo poezijos. Mokinę konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Lina Urbanavičienė.
Molėtų kultūros centre vyko Jaunųjų filologų konkurso uždarymas. Teatro studija „Remarka“ pakvietė žiūrėti Jolantos Žalalienės režisuotą spektaklį „Gėlės Aldžernonui“, kuris buvo labai šiltai sutiktas žiūrovų.
Po spektaklio sveikinimo žodžius konkurso dalyviams tarė Molėtų rajono savivaldybės mero patarėjas Valentinas Stundys ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ugdymo departamento Ugdymo programų skyriaus vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė. Ji taip pat įteikė padėkos raštus Molėtų gimnazijai ir Molėtų švietimo pagalbos tarnybai už pagalbą organizuojant konkursą.
Molėtuose nebe pirmą kartą vyko respublikinis mokinių renginys. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) Molėtų gimnazijai ir ankstesniais metais buvo patikėjusi organizuoti meninio skaitymo konkursą, etninės kultūros olimpiadą bei viktoriną „Po žvaigždėtu dangum“, kuriuose gimnazijos mokinius ne kartą lydėjo sėkmė.




