
Gegužės 14 dieną Ic klasės mokiniai dalyvavo Astrobiologijos dienoje, vykusioje Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Astrofizikas Aidas Sadauskas supažindino mokinius su astrobiologija – mokslu, nagrinėjančiu gyvybės atsiradimą, vystymąsi ir paplitimą Visatoje. Pasakojo apie Fermi paradoksą ir apie galimybę Visatoje egzistuoti protingoms civilizacijoms.
Antroje dalyje paskaitos mokslininkas pristatė lėtūnus - mikroskopinius organizmus, galinčius išgyventi itin sudėtingomis sąlygomis, pavyzdžiui esant žemai temperatūrai ar radiacijai. Išklausę teorinę dalį, mokiniai dalyvavo praktinėse veiklose: muziejaus teritorijoje rinko mėginius ir vėliau juos tyrė mikroskopais, ieškodami lėtūnų. Paieškos buvo sėkmingos!
Mokytoja Rima Nariūnaitė

