Luknė – dramaturgų konkurso laureatė

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija organizavo XII respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą „Išskleisk kūrybos sparnus“, kurio tikslas -  skatinti ir plėtoti moksleivių literatūrinę dramaturginę kūrybą, paremti mokyklų ir gimnazijų dramos būrelius, scenos mėgėjus šiuolaikiniais moksleivių draminės kūrybos tekstais. Šiemet konkursui buvo pateiktos 29 pjesės iš 16 Lietuvos gimnazijų.

8 geriausius darbus skaitė vertinimo komisijos  nariai - žymūs scenos ir teatro žmonės, teatro  mokytojai: Jūratė Grigaitienė - humanitarinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytoja, Ligita Kondrotaitė - Juozo Miltinio dramos teatro aktorė, Andrius Jevsejevas  - Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas, Anupras Jucius - teatro „Menas“ vadovas, Vidmantas Fijalkauskas - rusų dramos teatro aktorius, Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos teatro mokytojas metodininkas, Algis Želvys - Juozo Miltinio gimnazijos teatro mokytojas ekspertas. Smagu, kad šiame konkurse dalyvavo ir puikiai pasirodė Molėtų gimnazijos abiturientė Luknė Kraujelytė (konsultuojančios mokytojos – Lina Kraujelienė ir Jolanta Žalalienė). Jos pjesė „Kanarėlė“ įvertinta pirmąja vieta. Konkurso baigmės šventėje prizą, padėkos raštus  Luknei ir jos mokytojoms įteikė Panevėžio savivaldybės tarybos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Loreta Masiliūnienė bei Juozo Miltinio gimnazijos direktorius Vytautas Raišys. Vietos gimnazijos pirmokai ir antrokai gimnazistai suvaidino pjesės  „Kanarėlė“ fragmentą (režisieriai - teatro mokytojai Algis Želvys ir Julius Tamošiūnas).

Džiaugiamės Luknės laimėjimu ir sveikiname ją bei mokytojas.

Jolanta Liubeckaitė