Kas yra antikorupcija?

Nuo 2004 metų gruodžio 9 dieną pasaulyje kasmet minima Tarptautinė antikorupcijos diena, kurios minėjimą inicijavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Antikorupcijos diena skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyje rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus. Įvairių šalių medijos skelbia dokumentinius filmus, laidas šia tema.

Molėtų gimnazijoje, kaip ir daugelyje šalies ugdymo įstaigų, vyko renginiai, skirti antikorupcijai. Su mokiniais susitiko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos Neringa Purlienė ir Lina Virginija Šeikienė. Pareigūnės kartu su gimnazistais aiškinosi, kas yra korupcija ir antikorupcija, analizavo filmuotas situacijas, kuriose kelių eismo taisyklių pažeidėjai siūlo kyšį, aptarė statistiką, iš kurios aiškėja, kuriuose Lietuvos regionuose dažniausiai bandoma papirkti pareigūnus. Susitikimo metu žiūrėtas mokinių sukurtas filmukas antikorupcijos tema. Pareigūnės gimnazistus, teisingai atsakiusius į klausimus apie antikorupcija, apdovanojo prizais.

Socialinė pedagogė Jolanta