^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Sveikatos bangą kėlėme per visą rajoną

Molėtų gimnazijos bendruomenė paminėjo  Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų  25 – metį organizuodama akciją „Maži stebuklai - sveikatos PIN kodas". Savo originalia veikla prisidėjome prie visoje Lietuvoje Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro kvietimo sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenių narius susiburti jau į antrą nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“, kurio idėją parėmė Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir  Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

Molėtų gimnazijos sveikatos veiklų, savanorystės bei Jaunųjų maltiečių neformaliojo ugdymo būrelių mokiniai renginio idėją rutuliojo ilgai. Juk mes esame gimnazistai, todėl norėjome originalaus ir išskirtinio renginio. Turėdami gilias tradicines sveikatos stiprinimo veiklas, sugalvojome, kad šis renginys turi būti orientuotas viso rajono bendruomenei, būtinai turėtų paramos ir labdaros atspalvį ir tuo pačiu dar labiau skleistų Molėtų gimnazijos, kaip sveikatą stiprinančios mokyklos, privalumus. Sudėliojus pagrindinius akcentus, gimė „Maži stebuklai - sveikatos PIN kodas“ idėja, kurią beliko pasiūlyti Molėtų rajono Socialinės paramos centro direktorei ir susitarti dėl plano įgyvendinimo. Iš šių partnerių sulaukėme didelio palaikymo ir pritarimo. Pasirengiamieji darbai prasidėjo kovo mėnesį, kai  Molėtų rajono socialiniai darbuotojai sudarė išvykų grafiką, kad aplankytų viso rajono  „kitaip" gyvenančias šeimas, informuodami jas apie gimnazistų sumanymą. O gimnazistai bendruomenei paskelbė akcijos „Maži stebuklai - sveikatos PIN kodas“ startą. Visą mėnesį kvietėme mokinius, mokytojus, tėvelius nešti, vežti ir aukoti minkštų žaislų, perskaitytų ar naujų knygelių, stalo žaidimų, išaugtų drabužėlių ir avalynės, buities rakandų, piešimo bei rašymo reikmenų, padovanoti asmens higienos priemonių ar kitaip pagelbėti sudėtingiau gyvenančių šeimų vaikams.  Utenos rajono visuomenės sveikatos biuras parūpino spalvinimo bei užduočių knygelių „Brokoliukas“, „Asmens higiena“, „Kad niekas nesityčiotų“, „Pirmoji pagalba“,  „Kraujas - geriausia dovana“. Padovanoti paruošėme atšvaitų, sveikatai palankios mitybos, infekcinių ligų profilaktikos rekomendacijų bei bukletų. 

Per numatytą laiką surinkome gausybę jau perskaitytų knygelių, nebežaidžiamų žaidimų, konstruktorių, antram gyvenimui prikeltų drabužėlių, avalynės, kalno minkštų žaislų, piešimo priemonių. Už paaukotas finansines lėšas nupirkome higienos priemonių. Su šiomis gėrybėmis bei savo žiniomis ir patarimais pradėjome didelės ir labai prasmingos akcijos „Maži stebuklai - sveikatos PIN kodas“ išvykas. Vežėme lauktuvių, pasakojome apie savo gimnaziją, mokėme taisyklingai valytis dantukus, prausti rankutes, kūno priežiūros ypatumų, kalbėjome apie fizinį aktyvumą, priklausomybių žalą. Aplankytus vaikus mokėme rūpintis savo sveikata nežiūrint kokioje aplinkoje ar šeimoje auga. Juk nusiprausti, mankštintis ar kitaip būti sveikesniam nieko nekainuoja. Reikia rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine sveikata. Ieškoti pozityvo, išeičių iš sudėtingų situacijų, kurias siunčia gyvenimas. Mokėme rinktis sveikesnį gyvenimo būdą o juo labiau, gyventi kitaip ir pasirinkti kitaip....

Tai buvo netipinė banga, netipinis renginys, kuris ir gimnazistams davė daug patirties, sukėlė įvairiausių emocijų. Bet bangą sukėlėme kaip cunamį – juk nuvažiuota 678 kilometrai, aplankyta 11 Molėtų rajono seniūnijų, 59 šeimos, kuriose auga 137 vaikai nuo 3 savaičių kūdikio iki 17 – mečio paauglio. Žinią apie Molėtų gimnaziją, kaip sveikatą stiprinančią mokyklą, paskleidėme tarsi ratilus vandenyje. Tikime, kad mūsų dovanota sveikatos banga „kitokiose“ šeimose gyvenantiems ir augantiems vaikams sukūrė tikrą stebuklą, o gimnazistų pokalbiai, žaidimai ir patarimai vaikams bei jų šeimoms įkvėpė stiprybės ir tikėjimo, kad gyvenime galima pasirinkti tikrai ne vieną kelią. 

Už puikiai pavykusį renginį dėkojame gimnazistams ir jų tėveliams, nepagailėjusiems paramai reikalingų priemonių ir daiktų bei laiko jiems atvežti. Ačiū gimnazijos administracijai ir klasių vadovams už idėjos palaikymą ir paramos organizavimą kiekvienoje klasėje. Ačiū Molėtų rajono Socialinės paramos centrui už bendrai įgyvendintą pirmąjį, bet tikrai ne paskutinį projektą.  Manome, kad užaugę mūsų aplankyti vaikai taps Molėtų gimnazijos - sveikatą stiprinančios mokyklos - gimnazistais ir žinią apie sveikatinimo veiklas skleis patys, bet jau kitiems. O sveikatinimo banga tikrai pavyko – per ją tapome dar geresni, supratingesni ir atidesni kitam. Juk kartais sunku suprasti, kodėl tavo bendraklasis ar šalia esantis į gyvenimą žiūri kiek kitaip. Jis gyvenimą ir mato kitaip, nes giminystės ryšių nepasirinksi, pasirinkti gali tik savo gyvenimo kelią...

Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė

 

             

 

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.