^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Motiejus - fotokonkurso „Krištolinis objektyvas“ prizininkas

Tradiciškai prieš Naujuosius metus  Kauno moksleivių techninės kūrybos centras organizuoja jaunimo fotoreportažų konkursą „Krištolinis objektyvas“. Šiemet šio konkurso baigiamasis renginys vyko netradiciškai – nuotoliniu būdu. Šventę pradėjusi KMTKC direktorė Laimutė Vaitiekūnienė  pasidžiaugė, kad šiais metais konkursui 840 darbų pateikė net 116 jaunųjų fotografų, kuriuos vertinimo komisija suskirstė į dvi grupes: iki 14 metų ir vyresni.

Konkurso organizatorius, KMTKC metodininkas Ivanas Kuzminas, savo pasakojimą iliustruodamas fotografo Vaclovo Strauko nuotraukomis, aiškino, koks fotoreportažas yra geras, akcentavo, kad labai svarbu mokėti atrinkti kadrus.

Vertinimo komisijos pirmininkas, VU profesorius, Nacionalinės premijos laureatas, fotomenininkas Romualdas Požerskis priminė klasikinio reportažo dalis, akcentavo, kad reportažas informuoja apie įvykį, vietą, atskleidžia esminį momentą, parodo įdomias detales. 

Fotomenininkas, Lietuvos spaudos fotografas Ramūnas Danisevičius teigė, kad fotografas kaip baleto artistas turi treniruotis kasdien ir padaryti bent po penkias – šešias nuotraukas. 

Žurnalo „Žmonės“ fotografas Irmantas Gelūnas akcentavo, kad žiūrint į nuotraukas turi būti aišku, kas vyksta.

Komisijos nariai aptarė kiekvienam iš jų labiausiai įsiminusius darbus, nurodė klaidas, pagyrė už puikias nuotraukas.

Smagu, kad nominaciją „Už kūrybiškumą“ pelnė Molėtų gimnazijos abiturientas Motiejus Laurinavičius, konkursui pateikęs tris nuotraukų serijas: „Abiturientų išleistuvės“, „Mokytojų diena“ ir „Pirmokų krikštynos“. Virtualioje parodoje, vykusioje renginio metu, buvo demonstruojamas Motiejaus  fotoreportažas iš pirmokų krikštynų.

Paskelbus konkurso laureatus ir prizininkus, mokytojams vyko seminaras „Kūrybinis fotografijos panaudojimas ugdymo procese“, kurį  vedė vizualinio meno mokytojas ekspertas Ivanas Kuzminas.  

Jolanta Liubeckaitė

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.