^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Vilniaus Tech paskaitos gimnazistams

Daug kas šiais metais pas mus kitaip: kitokios pamokos, kitokios atostogos, kitokios ir Vilniaus Tech paskaitos molėtiškiams gimnazistams. Buvo įprasta, kad studentai laikas nuo laiko turėdavo savarankiško mokymosi savaitę, dabar jiems nuolat tenka mokytis savarankiškiau nei anksčiau, todėl, o ir dėl karantino, universiteto auditorijų bei laboratorijų nelanko gimnazistai iš visos Lietuvos Vilniaus Tech klasių. Todėl apsidžiaugėme, kai universitetas pasiūlį nuotolines paskaitas gimnazistams, kuriose galėjo dalyvauti žymiai daugiau mokinių, nei jų būtų nuvykę į sostinę.

Taigi fizikams buvo pasiūlyta paskaita tema „Gyvenimas tarp elektromagnetinių bangų. Kaip jos mus veikia?". (dėstytojas Dainius Jasaitis) Čia gimnazistai išgirdo daug naujos ir įdomios informacijos, ypač apie 5G ryšį ir jo galimą įtaką žmogaus ląstelėms bei sveikatai.

Dalis gimnazistų dalyvavo matematikos paskaitoje „Atsitiktiniai įvykiai ir jų savybės. Veiksmai su įvykiais". (dėstytoja Svetlana Danilenko). Šioje paskaitoje buvo įdomu į kasdienybė ir įvykius pažvelgti per matematikos prizmę.

Visi antrokai gimnazistai dalyvavo chemijos paskaitoje „Atliekų nauda ir žala“ (dėstytoja E.Marčiulaitienė). Šioje paskaitoje supratome, kad svarbiau yra ne atliekų perdirbimas, bet pastangos iš viso jų išvengti. Kartais pakuotės yra perteklinės ir išmetamos, vos tik prekę parnešama į namus, o jos gamybai buvo naudojamos medžiagos, energija.

Dėkojame Vilniaus Tech veiklos koordinatorei Viktorijai van Dalfsen už suarytas galimybes toliau dalyvauti veiklose, ne tik plečiant mokinių  akiratį, bet ir ugdant ekologines kompetencijas.

Molėtų gimnazijos direktorės pavaduotoja Vilija Dubauskienė

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.