Naujienos

Kiek decibelų yra per daug?

Šia tema vyko užsiėmimas VDU projekto „Sumanaus moksleivio akademija“  gimnazistams, pasirinkusiems inžinerijos klasę. Užsiėmimą  vedė VDU docentas, dėstytojas Gediminas Vasiliauskas.

Gimnazistai sužinojo ne tik ties kokia  decibelų riba garsas ir triukšmas yra kenksmingas žmogaus sveikatai, aplinkai ir gamtai, bet  kas yra triukšmo termometras, triukšmo lygių skalė, kas yra triukšmo žemėlapis, kam jis reikalingas, kaip apsaugoti savo klausą dirbant su triukšmingais įrenginiais (žoliapjovėmis, perforatoriais), kokios yra apsaugos nuo transporto triukšmo priemonės, tai ir apsauginiai barjerai (sankasos, pylimai), transporto priemonių racionalus paskirstymas, atsižvelgiama ir į gatvių projektavimą, viešojo transporto plėtrą, transporto priemonių tobulinimą, elektrinio transporto naudojimą.

Nustebino žinia, kad drambliai girdi garsus 20 -30 km atstumu. Garsus vieni kitiems  jie perduoda stuksendami kanopomis į žemę.

Užsiėmimo pabaigoje dėstytojas priminė pasaulinio tyrimo rezultatus, kad 8 iš 10 vaikų muzikos per ausines klauso per garsiai, priminė, kad trečioje vietoje dažniausia sveikatos problema – klausos problema.

Pasak, gimnazistų, užsiėmimas buvo įdomus, naudingas ir suteikęs naujų žinių.  Gautas žinias „būsimieji inžinieriai“ pasitikrino  aktyviai įsijungdami į protmūšį, kuriame nepralenkiamas buvo Deividas G.  iš IIIa, mažai atsiliko Nojus Š. iš IIb ir Gustas B. iš IIc.

Su nekantrumu lauksime sekančio „Sumanaus moksleivio akademijos“ Inžinerijos klasės užsiėmimo.

UK koordinatorė Valerija Mateikienė