^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Mokytis reikia kasdien

Liaudies išmintis sako, jei neini į priekį, eini atgal. Todėl mokytis reikia kasdien. Šiuo laikmečiu atsilikti galima labai greitai. Pastaruoju metu populiarėja savivaldus mokymasis. Mokinys yra atsakingas už savo mokymosi procesą. Jis kelia mokymosi tikslus, jų siekia ir vertina jų pasiekimą. Jeigu tai nori išmokti, turi mokytis.  John Holt teigia „Kadangi nežinome, ko labiausiai reikės ateityje, būtų beprasmiška stengtis išmokyti to iš anksto. Reikėtų stengtis išugdyti žmones, kurie taip pamėgs mokytis ir taip puikiai gebės tai daryti, kad galės išmokti visko, ko tik prireiks“.

Gimnazistai šiais mokslo metais aktyviai įsitraukė ir klausė įdomių nuotolinių paskaitų: „Efektyvus mokymasis“, „Tikslų kėlimas“, „Komandinis darbas“, „Laiko planavimas“, „Pasitikėjimas savimi“, „Individualaus ugdymo plano sudarymas“, „Kritinis mąstymas“. Id kl. mokinė Kristina rašo „Šiame užsiėmime sužinojau, kas  sudaro pasitikėjimą savimi. Tai  tavo vertybės,  tavo fiziologija  ir tavo tikslai.  Taip pat sužinojau, kad net mažiausiais  laimėjimais reikia džiaugtis, jeigu kyla neigiamų minčių jas ignoruoti arba atsakyti  sau  fraze ,,kas toliau" ir norint po truputį pradėti pasitikėti savimi galima sudaryti sąrašą ką labiausiai mėgsti/myli apie save. Užsiėmimas man labai patiko. Buvo įdomu. Galėjau sužinoti naujų įdomių dalykų. Buvo duota daug naudingų patarimų“. Id kl. mokinė Akvilė teigia „Daug daugiau supratau, kokia darbo aplinka kokioje situacijoje man yra geriausia ir sužinojau, kokie draugai būna reikalingi, kai atlieki tam tikras užduotis, ne vien dėl pagalbos ją atliekant, bet ir dėl to, kad nebūtų tiek daug streso jas atliekant, kad atsipalaiduotum jas atliekant “. Kai mokinys supranta, kad mokymasis gali būti įdomus, naudingas, jis patiria emocinį pasitenkinimą, išsiugdo tinkamą požiūrį į mokymąsi.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.