^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Inovacijų ir Verslumo stovykla

Rugsėjo 17 d. Molėtų gimnazijos IId klasei,  dalyvaujančiai  Lietuvos Junior Achievement  (LJA) projekte „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose 9- 12 klasių mokiniams“, nuotolinė 1 dienos Inovacijų ir Verslumo stovykla. Klasė pasiskirsčiusi į 5 komandas: „Rudens lapai“, „AVEVA“, „JV“, „R3VA“, ir „FARMERO“ projekto mentorių pagalba mokėsi analizuoti problemą –iššūkį, generuoti idėją, suprojektuoti prototipą,  gyvai pristatyti savo verslo idėją investuotojams ir atsakyti į investuotojų klausimus. Problemos ir iššūkiai buvo ne menki.

Komandos turėjo pasirinkti vieną iš 5: Kaip sumažinti aplinkos taršą? Kaip technologijų pagalba sumažinti pandemijos laikotarpiu padidėjusi žmonių nerimą? Kaip prisidėti prie tvaraus gamtinių išteklių naudojimo?  Kaip mūsų buityje ar kasdienybėje naudojamas daiktas galėtų būti ne tik prikeltas naujam gyvenimui, bet ir nešti pelną?  Kaip padidinti žmonių skaitmeninį raštingumą?

„Rudens lapų“ komanda ėmėsi analizuoti pirmo iššūkio ir kūrė aparatą, kuris perdirbtų plastikinius maišelius, „AVEVOS“ komanda pagal šį iššūkį kūrė ekologiškus rašiklius, o „FARMERO“ komanda ekologiškus maišelius.  „JV“ komanda ėmėsi antro iššūkio ir kūrė internetinę programėlę „Jauskis saugiai“, „R3VA“ komanda, pagal penktą iššūkį, kūrė elektroninę mokymosi programą, kuri sulaukė didelio investuotojų dėmesio ir pagyrų.

Po visų komandų idėjų pristatymo (stovykloje dalyvavo 15 komandų iš Lietuvos mokyklų)  investuotojai sprendė kurių komandų idėjos yra labiausiai vertos investicijų. Sveikiname „R3VA“ komandą, kuri, su savo idėja „Elektroninė mokymosi programa“ pelnė komisijos dėmesį ir gavo antrą vietą (komandos nariai: Linas M., Rokas G., Laurynas G., Aringas R. ir Mantas U.), trečia vieta taip pat atiteko mūsų komandai „Rudens lapai“, kuri sukūrė plastikinių maišelių perdirbimo aparatą (komandos lyderė Karolina I.).

Stovyklos nauda mokiniams neįkainuojama. Mokiniai patobulino verslumo kompetenciją, kuri apima būtiniausias žmogui reikalingas žinias, įgūdžius ir vertybines nuostatas: gebėjimą identifikuoti galimybes, kūrybiškumą, vizijos matymą ir kt.

Dėkojame VšĮ Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro verslo vadybininkei Aušrai Banevičienei, kuri visą stovyklos laiką buvo kartu su mumis.

 Projekto koordinatorės  mokyt. V. Mateikienė ir R. Mikalauskienė

 

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.