^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

„Erasmus+“ projekto „Security in ICT“ veiklos Čekijoje

Molėtų gimnazija, kaip partnerė, dalyvauja programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių projekte Security in ICT“, kurio koordinatorius yra EDUCA Pardubice - Stredni odborna skola, s.r.o. (Čekija).

Lapkričio 25–29 dienomis EDUCA Pardubice (Čekija) mokykloje įvyko pirmasis tarptautinis mokytojų susitikimas, kuriame dalyvavo projekto koordinatorė Rita Kavaliauskaitė ir projekto darbo grupės narė Loreta Valbasaitė. Į šį susitikimą atvyko projekto partnerių: Institut de l'Ebre (Ispanija), Obchodna akademija (Slovakija), AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DAMIÃO DE GOES – ALENQUER (Portugalija) bei Molėtų gimnazijos komandos.

Darbiniame vizite kiekviena šalis pristatė mokyklą, jos veiklas, savo šalį. Koordinatorius pristatė projekto tikslus, laukiamus rezultatus. Projekto partnerių komandos aptarė veiklas, numatė užduotis sekančiam susitikimui, kurias turės atlikti grįžę  į savo mokyklas. Buvo suplanuotos kitų mobilumų datos, pasiskirstyta darbais, vyko šio susitikimo įvertinimas. Mokytojai dalyvavo seminare - mokymuose apie IT apsaugą, kuriuos vedė firmos „Vertix“ darbuotojai. Susipažinome kaip apsaugoti žiniatinklio serverį, įsilaužimo į Windows atpažinimo būdus.  Dalyvaudami apibendrintoje diskusijoje, projekto dalyviai įsivertino įgytas žinias. Portugalų koordinatoriaus pasiūlymu įnešta ir naujovių į šį projektą – nuspręsta visą medžiagą apie projektą talpinti virtualioje mokymosi aplinkoje eTwinning. Turėdami truputėlį laisvo laiko po veiklų, grožėjomės Pardubicės miesto, esančio vidurio Čekijoje prie Labės upės, architektūra: XV–XVI a. pilimi,  XIII–XVI a. Šv. Bartolomiejaus bažnyčia, besipuošiančiu senamiesčiu gražiausioms metų šventėms. Susitikime buvo patobulinti anglų kalbos įgūdžiai tarpkultūrinėje aplinkoje, stiprinamos komandinio darbo, bendradarbiavimo ir bendravimo kompetencijos.

Mokytoja Rita Kavaliauskaitė, projekto „Security in ICT“ koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą

 

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.