Gruodžio pirmąją pasaulis mini AIDS dieną. Ją 1988 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS! – skelbia ULAC.
Molėtų gimnazijos biologijos mokytoja Regina ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia keletą metų iš eilės registruojasi Užkrečiamų ligų ir AIDS centro internetinėje svetainėje, kur skelbiama viktorina - protmūšis sukviečia per 400 organizacijų, bendruomenių, ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, norinčių varžytis protų mūšyje. Tad gimnazistai pirmokai per netradicinę biologijos pamoką – protmūšį - „AIDS: geriau žinoti 19“ ir varžėsi pasiskirstę į keletą komandų. Protmūšis – tai intelektualus žaidimas, kurio metu dalyviai varžosi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.
Puikiai nusiteikę mokiniai, supažindinti su žaidimo taisyklėmis, išgirdę pateiktus klausimus bei aptarę juos, kibo į darbą, pildydami atsakymų lapus. Teoriniai klausimai sukėlė diskusijų, galvosūkiai – šypsenų bangą. Laikas prabėgo akimirksniu, reikėjo susumuoti rezultatus, o čia ir paaiškėjo pačios pačiausios ir kiek mažiau žinių turinčios, bet šmaikštumu nenusileidusios komandos. Kartu su biologijos mokytoja Regina aptarę ir apibendrinę protmūšio rezultatus, atsakę į mokiniams iškilusius klausimus, sveikatos priežiūros specialistė apdovanojo visus – ir laimėtojus, ir tuos, kuriems sekėsi sunkiau. Netradicinė pamoka – protmūšis - yra puiki, neįprasta ir patraukli pamokos forma, kuri motyvuoja daugiau sužinoti apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo sukeliamą ligą AIDS.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia