^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Teisės aktai

Viešnia iš Vilniaus universiteto

Molėtų gimnazijos mokiniai  dalyvavo susitikime su  VU Istorijos fakulteto docente dr. Genute Kirkiene.  Ji skaitė paskaitą apie ukrainietį Juozapatą Kuncevičių. Jis dirbo Vilniuje. 2023 metai paskelbti  šv. Juozapato Kuncevičiaus metais Lietuvoje. Juozapatas Kuncevičius, kilęs iš Voluinės, gyvenęs  XVI – XVII a. sandūroje. Jis buvo Lietuvos arkivyskupu, nuo 1643 m. palaimintuoju, nuo 1867 m. šventuoju.  Tai - pirmasis unitų šventasis.

Unitai  - Ukrainos graikų apeigų katalikai – Lietuvos ir Lenkijos valstybės stačiatikiai, 1596 m. sudarę su Romos Katalikų Bažnyčia Bresto bažnytinę uniją.  Pagal uniją  stačiatikiai pripažino popiežiaus valdžią ir priėmė katalikybės dogmas, bet pasiliko savo liturgiją ir bažnytinę slavų kalbą. Ši paskaita padėjo mokiniams pagilinti žinias apie unitus.

Bibliotekininkė Vida ir mokytoja Virginija

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.