

Balandžio 30 dieną jau septintą kartą visoje Lietuvoje vyko nacionalinis aplinkosauginis projektas – „Atliekų kultūra“ 2026 egzaminas, kurį globoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Egzamino metu dalyviai gilino žinias ne tik apie atliekų rūšiavimą, bet ir apie atliekų mažinimą, perdirbimą, antrinį panaudojimą bei atsakingą vartojimą.

Gegužės 22 dieną grupė I–III klasių gimnazistų, besidominčių elektronika, Molėtų progimnazijos mokytojo Raimondo Budriaus kvietimu, dalyvavo edukacijoje su praktine-pažintine veikla Molėtų progimnazijos ir aukštųjų technologijų gamyklos „Teltonika“ technologijų klasėse.


Molėtų gimnazijos mokiniai lankėsi krašto muziejuje, kur veikia fotomenininko, buvusio tremtinio Juozo Kazlausko fotografijų paroda „Ilga kelionė namo“. Muziejaus direktorė Irma Balčiūnienė papasakojo, kad parodoje eksponuojamos 34 fotografijos iš 1989 m. vykusių ekspedicijų į tremties vietas Sibire. Šių ekspedicijų tikslas buvo tremtyje mirusių artimųjų palaikų perkėlimas į tėviškę. Nuotraukose įamžintos Tit Ari salos (Jakutija), Igarkos kapinės, palaikų atskraidinimas į Lietuvą ir iškilmingas palydėjimas į amžinojo poilsio vietą gimtojoje žemėje.
