^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Pasveikink Lietuvą

Molėtų gimnazija organizavo jau antrąjį Lietuvos moksleivių festivalį - konkursą „Pasveikink Lietuvą“ ir Molėtų, Ignalinos, Vilniaus Gabijos, Prienų Žiburio, Birštono gimnazijų kolektyvus pakvietė į Asvejos regioninio parko lankytojų centrą Dubingiuose. Visus susirinkusius pasveikino centro vadovas Nerijus Brusokas bei Molėtų gimnazijos direktorės pavaduotoja Genovaitė Marcinkėnienė

Nuotaikingai renginį vedė ir pradėti pasirodymus kvietė šventės vedėjai Rusnė ir Eigirdas. Atsidūrus senojoje Dubingių karčiamoje, primenančioje senovę, buvo malonu klausyti autentiškų bei aranžuotų lietuvių liaudies dainų, sutartinių. Susirinkusiųjų akys krypo į tautinius kostiumus, sumaniai pateiktus choreografinius ir režisūrinius sprendimus, tai leido pajusti lietuvybės ištakos šaknis. Išklausius pasirodymus, sunkus darbas atiteko komisijai, kuri turėjo nuspręsti, kas pasirodė geriausiai. Kol komisija tarėsi, dalyviai bei žiūrovai dalyvavo linksmoje viktorinoje „Tu Lietuva, tu mana...“. Pirma užduotis atskleidė kolektyvų sumanumą bei žinias apie Lietuvą. Vėliau bendros dainos Lietuvos miškų tema įsisiūbavo ir nejučia viskas peraugo į linksmą liaudiškų šokių pasišokimą. Pasibaigus linksmajai renginio daliai, žiuri kiekvienai komandai skyrė po nominaciją su saldžiomis dovanomis ir prizu – ekskursija į Dubingių bažnyčią bei piliakalnį. Ekskursijos metu gimnazistai išbandė Dubingių bažnyčios akustiką bei aplankė Radvilų rūmų liekanų ekspoziciją. Klausydamiesi ekskursijos vadovių  pasakojimo, daugiau sužinojo apie Radvilų giminę bei  Dubingių kraštą.

Smagu, kad jaunimas, dalyvaudamas tokiuose renginiuose, saugo lietuvių tradicijas ir papročius.

Mokytoja Rūta Vekerotienė

Dominyko Repečkos nuotraukos

    

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.