^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Namai iš žodžių

Rugsėjo 18 dieną Molėtų gimnazijos Id klasės gimnazistai dalyvavo Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos Aukštakalnio filialo projekto „Draugystė su knyga“  istorijų rašymo dirbtuvėse „Namai iš žodžių“  kartu su vaikų ir jaunimo rašytoja Ilona Ežerinyte.  Rašymo dirbtuvės -  įtraukiantis kultūrinis vyksmas, apėmęs rašymo praktiką, ekskursiją po miestą ir parašytų istorijų skaitymą.

Ekskursiją mokiniai pradėjo nuo muziejaus pastato, buvo prie Kultūros  centro, senosios turgavietės, autobusų stotyje, prie bažnyčios, parapijos namų, buvusios vaistinės, knygyno, pirmosios Molėtų bibliotekos pastato, pirmojo kino pastato, savivaldybės.  Molėtų krašto  vyr. muziejininkė Tereza Šakienė parodė pastatų ar lankomos vietovės senąsias fotografijas. Buvo įdomu palyginti, kaip anksčiau atrodė kraštovaizdis. Mokiniai aktyviai domėjosi  miesto istorija, vėliau kūrė tekstus apie nusižiūrėtus pastatus ir jų veikėjus. Dalyviai  įgijo daugiau istorinių ir literatūrinių žinių, mokėsi dirbti grupėmis. Visi kartu sukūrė bendravimo ir kūrybos erdvę bibliotekoje ir už jos ribų. Dėkojame mūsų projekto partneriams Molėtų krašto muziejui, Molėtų gimnazijai ir Molėtų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai už bendradarbiavimą ir pagalbą! Šiuo metu rengiame istorijų rašymo dirbtuvėlių rezultatų parodėlę, kurią bus galima pamatyti ir išgirsti Molėtų mieste. Daugiau informacijos apie projekto veiklas Facebook paskyroje „Aukštakalnio biblioteka“, tinklalapyje www.uvb.lt.  

Lina Žalytė

Copyright © 2023. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.