^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Mokyklinė mediacija – nauja bendravimo kultūra mokykloje

Spalio 30d. gimnazijoje vyko  psichologės Jūratės Laurinavičiūtės paskaita apie  mokyklinę mediaciją. Jos metu mokytojai buvo supažindinami su mokyklinės mediacijos sąvoka, principais, turiniu ir nauda mokyklai. Mokyklinė mediacija yra konfliktų, kylančių mokykloje valdymas. Nors Vokietijoje mokyklinė mediacija žinoma jau du dešimtmečius, tačiau Lietuvoje ji pradeda tik pirmuosius žingsnius. Paskaitos metu buvo aptarta kuo mokyklinė mediacija būtų naudinga mokyklai.

Buvo akcentuota, kad  viena iš aktualiausių šiuolaikinės mokyklos problemų yra konfliktai bei nesugebėjimas juos efektyviai ir konstruktyviai spręsti. Mokyklinė mediacija gali pasiūlyti konfliktus spręsti konstruktyviai, ieškoti mediatoriaus. Paskaitos metu buvo įvardinta kokius konfliktus sprendžia mediacija, koks mediacijos procesas.

Paskaitos metu buvo akcentuojama, kad mokyklinė mediacija – tai nauja galimybė mokytis bendrauti kitaip; labiau gerbiant vienas kitą, ugdant aktyvaus klausymo įgūdžius, empatiją, daugiau prisiimant asmeninės atsakomybės už savo veiksmus, ugdant kritinį mąstymą bei  problemų sprendimą. 

Gimnazijos psichologė, mediatorė Jūratė Laurinavičiūtė

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.