^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Lietuvių English (UK)

Naujienos

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 13-19 dienomis  Lietuvos mokyklose ir bibliotekose vyksta Šiaurės šalių literatūros savaitė. Ši savaitė skirta skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo, pasakojimo tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų literatūros savaitės tema:  „Kalėdos Šiaurėje“. Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti.

Šiemet su pirmų klasių gimnazistais, mokytojomis Jūrate, Daiva ir Agne skaitėme ištrauką  iš Ingvild H. Rishøi  knygos „Stargeitas. Kalėdų pasaka“. Knygoje  vaiko lūpomis pasakojama kalėdinė istorija apie viltį, išdavystes ir svajones. Mokiniai  pasidalino, kokiomis emocijomis ir mintimis laukia artėjančių švenčių, kalbėjo apie besikeičiančias tradicijas mūsų gyvenime. Bibliotekininkė Vida pristatė Šiaurės šalių autorių knygas, kurias mokiniai gali rasti bibliotekos lentynose. Erdvę prie bibliotekos papuošė mokytojos Ramutės mokinių piešinių paroda „Kalėdos šiaurėje“, bibliotekoje šiaurietiškame kampelyje įsikūrė Šiaurės šalių autorių knygų paroda „Magiška šiaurės šalių literatūra“. Mokytoja Eglė su IIc klasės gimnazistais gamino šiaurietiškas vaišes. Skanėstais  vaišinomės skaitykloje, gėrėme arbatą, gimnazistai pasakojo, kaip sekėsi gaminti šiaurietiškus patiekalus. Savo bendrąsias žinias apie Kalėdas ir Šiaurės šalis gimnazistai pasitikrino  žaisdami bibliotekininkės Vidos parengtą, mokymuisi skirtą „Kahoot“ žaidimą, kuris apdovanojo įvairiausiomis emocijomis. 

Bibliotekininkė Vida

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.