^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

51-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas.

Gegužės 2-4 dienomis Palangoje vyko 51-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Į renginio atidarymą Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje susirinko 127 jaunieji kūrėjai: prozininkai, poetai, literatūros kritikai, vertėjai, kalbos, literatūros kritikos, tautosakos darbų autoriai.

Į prozos sekciją šiemet buvo pakviesta ir Molėtų gimnazijos mokinė Luknė Kraujelytė. Pasak komisijos, buvo atsiųsti 48 darbai, o į respublikinį konkursą pakviesta 16 prozos darbų autorių. Šioje sekcijoje dvi dienas darbus vertino ir kartu su mokiniais aptarė lietuvių rašytojai. Luknė dalyvavo su dviem darbais: tai , anot rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės, meistriškai ir net tobulai parašyta drama „Kanarėlė“ bei šiek tiek daugiau patarimų ir kritikos sulaukusia apysaka „Atminties valgytojas“.  Visi 16 dalyvių ne tik klausėsi paauglių literatūros kūrėjos Kristinos Gudonytės, jau minėtos rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės bei populiarių tarp paauglių bei jaunimo knygų autorės Dainos Opolskaitės patarimų, kūrinių analizės, bet ir patys prisistatė, skaitė kūrinių ištraukas, diskutavo su draugais. Intensyvus darbas truko dvi dienas. O šeštadienį baigiamojo renginio metu paaiškėjo, kad Luknės Kraujelytės kūryba įvertinta kaip labai gera proza ir ji laimėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomą bei sidabro medalį.

Be to, konkurso dalyviai ne tik dirbo sekcijoje, bendravo su žinomais Lietuvos kultūros žmonėmis, bet ir pramogavo: vyko literatūros vakaras, čia konkurso dalyviai skaitė savo kūrybą, trečią dieną vyko ekskursija po Palangą, Kupiškio kultūros centro Jaunimo teatro studija pristatė poetinę kompoziciją ,,Eilėraščio teatras“, sukurtą pagal poeto Valdo Kukulo kūrybą.

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Kraujelienė

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.