Lietuvių English (UK)

FLEX programos pristatymas

Spalio 14 d. gimnazijos I klasių mokiniams vyko FLEX programos pristatymas. FLEX programa - tai mainų programa, kurią remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. Programa suteikia galimybę gabiems ir talentingiems moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose.

Programos tikslas: per švietimą gerinti abipusį supratimą ir bendradarbiavimą tarp JAV ir kitų pasaulio šalių piliečių. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta IX- X klasių moksleiviams. Tad ir svarbiausias reikalavimas norintiems pretenduoti į šią programą mokytis IX arba X klasėje, turėti gerą arba aukštesnį akademinių pasiekimų lygį.

Šios mainų programos nauda didžiulė. Mokiniai tobulėja kaip asmenybės, mokosi gyventi savarankiškai, sukuria tvirtus ryšius su priimančiomis JAV šeimomis ir bendruomenėmis, kurie dažnai tęsiasi ir visą gyvenimą. Grįžę namo, dauguma mokinių vėliau baigia prestižinius universitetus ir dirba įdomius darbus, kur panaudoja Jungtinėse Valstijose įgytus įgūdžius. Susidomėjusius dėl išsamesnės informacijos kreiptis į Amerikos tarybos biurą Lietuvoje. Anketos mainams pildomos anglų kalba internetu biuro svetainėje iki spalio 17 dienos.

Ugdymo karjerai koordinatorė Valerija Mateikienė