^Atgal į viršų

 

Molėtų gimnazija

Naujienos

Nekilnojamo kultūros paveldo projektas „Architektūros stilių kaita Panemunės pilyse“ jau įvykdytas

Molėtų gimnazija kartu su Molėtų rajono Alantos gimnazija paminėjo Europos paveldo dieną aplankydami Raudondvario dvarą, Panemunės piliakalnius ir pilis. Mokiniai galėjo susipažinti su praėjusių amžių pilių ir rūmų  statybos technologijomis, sudėtingais restauravimo darbais ir kultūros paveldo pastatų išsaugojimo problemomis, dalyvavo edukacinėse programose. Iš Molėtų važiavome iki renesansinio Raudondvario dvaro, kuris mena garsias didikų gimines valdžiusias šį architektūrinį kompleksą. Seredžiaus arba Palemono piliakalnio legendos pasakojo apie lietuvių kilmę iš romėnų ir pastatytą pilį, kurios pėdsakų, deja, nebeišliko.

Tačiau ant piliakalnio užlipę, galėjome pasigrožėti nuostabiu vaizdu į Nemuną. Tą vaizdą, tikriausiai įvertino ir mūsų protėviai.  Aplankėme Veliuonos piliakalnius, kur, manoma, palaidotas kunigaikštis Gediminas Aplankėme renesansinę, turinčią gotikos bruožų, Raudonės pilį. Lobių ieškojome edukacinio užsiėmimo metu renesansinėje Panemunės pilyje.

Šiuo projektu skatinome mokinius domėtis architektūros stiliais, pilių kultūra, pilių gynybine sistema palei Nemuną, nekilnojamu kultūros paveldu. Projekto metu integravome mokomuosius dalykus ir neformalųjį švietimą, ugdėme mokinių bendrąsias ir dalykines kompetencijas. Be dalykinių žinių, integruotoje projektinėje veikloje mokiniai tobulino įvairius informacijos paieškos būdus, bendradarbiavo. Edukacinės išvykos metu mokiniai įgijo patirties ir žinių, atliko kūrybinius darbus.

Projektą parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Virginija Petrauskienė

 

     

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.