^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Užduotis įvykdyta - mes pusfinalyje

Šiemet mūsų mokykla jau penktą kartą dalyvauja „Žaliojoje Olimpiadoje“. Šįkart konkursas pavadintas „Žaliosios Olimpiados Odisėja“, į kurį užsiregistravo net 200 komandų, tarp jų ir naujai susibūrusi Molėtų gimnazijos komanda „Bioritmas“. Olimpiada susideda iš kelių etapų: pirmasis - tai resursų taupymo užduotis, antrasis – pusfinaliai ir galiausiai – finalas. Dėl susiklosčiusių sąlygų resursų taupymo užduotis pakeista, tačiau nauja užduotis dar įdomesnė - reikia spręsti mokyklos aplinkosauginę problemą kuriant projektą, siūlantį problemos sprendimo būdus.

Mūsų komanda su mokytojos Reginos pagalba išskyrė tokią problemą: didelis plastikinių gaminių vartojimas ir nejudrus gyvenimo būdas prisideda prie šiltnamio efekto stiprėjimo ir biologinės įvairovės mažėjimo. Šiai problemai spręsti siūlėme daug būdų: vykdyti švietėjišką veiklą mokyklos bendruomenėje, iš remontui naudotų dėžių gaminti kaukių ir depozito konteinerius, valgykloje bandeles patiekti lėkštėse (vietoj dabar naudojamų plastikinių maišelių), skatinti daugkartinių maišelių, gertuvių ir ekologiškų transporto priemonių naudojimą. Šį projektą gegužės 17 d. pristatėme olimpiados organizatoriams ir neseniai sužinojome, kad komisija mus įvertino palankiai ir esame pakviesti į spalį vyksiančius pusfinalius. Džiaugiamės šiuo rezultatu ir tikimės, kad olimpiadai kurtas projektas nebus nustumtas į šalį ir į jo įgyvendinimą įsitrauks visa gimnazijos bendruomenė. Taip pat visus raginame įsitraukti į „Žaliojo taško“ ir „Kitos formos“ kartu su „Valstybine saugomų teritorijų tarnyba“ organizuojamą iniciatyvą „Misija: švari vasara ‘21“. Pagrindinė idėja yra gamtoje rinkti šiukšles, jas rūšiuoti ir dalintis rezultatais Facebook grupėje „Misija: švari vasara ‘21“. Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso visus supanti aplinka, tad pradėkime veikti nedelsdami – švarinkime savo aplinką. Biologijos mokytoja Regina dalyvaujančius pažada paskatinti.

Gustas

 

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.