^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

„Erdvėlaivis Žemė“ vėl Molėtuose

Jau tampa tradicija, kas „ Erdvėlaivio Žemė“ renginiai vyksta Molėtų gimnazijoje. Smagu per Lietuvos televizijos rodomą festivalio reklamą  matyti ir Molėtų miesto pavadinimą...

Taigi, šią savaitę festivalio renginiai vyko tiek „gyvai“, tiek nuotoliniu būdu jungiantis prie paskaitų.

09 -14 VU profesorė E.Lastauskienė pakvietė į paskaitą- pratybas „Piešimas mielėmis“. Antrokai gimnazistai klausėsi  paskaitos apie mikroorganizmus bei išbandė netradicinį piešimo būdą.(Mielės jau pradėjo pumpuruoti ir nuotraukoje galite matyti mokinių darbus).

09-16 biologijos A lygį pasirinkę trečiokai klausėsi VU genetikos centro mokslininkių dr.  L.Ambrozaitytės ir  doktorantės K.Grigalionienės  paskaitos apie mitochondrijų genomą bei bandė sudėtingose  DNR sekos schemose ieškoti mitochondrijų nukleotidų sekos pokyčių.

09 -17 vyko dvi nuotolinės paskaitos. Dr. A.Gegeckas labai įdomiai pasakojo apie mikroorganizmų gyvenimą be deguonies, o  dr. V.Česaitė  naujoviškai pristatė  vaistus, kurie lengviau pasiekia taikinio , pvz. vėžines ląsteles.

Ačiū festivalio rengėjams. Iki pasimatymo kitais metais, jau 19 –tame mokslo populiarinimo renginyje.

Biologijos mokytoja R.Mongirdienė

 

  

Copyright © 2021. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.